O nas

Stowarzyszenie Turystyki Wodnej „SZRON – CZERNA” skupia turystów zainteresowanych turystyką wodną, a w szczególności turystyką kajakową i żeglarską. Organizujemy imprezy turystyczne o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, min. jesteśmy organizatorami Zimowych Spływów Kajakowych nad rzekami Bóbr, Kwisa i Czerna, organizatorami corocznych crossów rowerowych o puchar Burmistrza Żagania oraz współorganizatorami Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską

Organizujemy jedno i dwu dniowe spływy kajakowe po rzece Bóbr, Kwisa i Czerna. Spływy te organizowane są dla chętnych spędzenia czynnie wypoczynku sobotnio-niedzielnego od maja do końca września każdego roku. Nasz Klub mieści się w  stanicy wodnej przy ulicy Marii Konopnickiej nad rzeką Czerną w Żaganiu. Tam tez można zapisać się do klubu.


Często uczestniczymy w ogólnopolskich spływach kajakowych.
 
Tyle w teorii, a tak praktycznie to robimy to co kochamy… spływać!!! Jest u nas świetna atmosfera, każdy poczuje się jakby był członkiem jednej wielkiej rodziny. Jest straaasznie wesoło i przyjemnie! U nas nie ma czasu na nudę.

 

 

back to top